Nowości w naszej przychodni:

 

Laser stomatologiczby SIROLaser Blou

SIROLASER_BLUE-1008x1024

SIROLaser Blue jest naszym najnowszym zakupem – laser najnowszej generacji z funkcją ciecia bezdotykowego.

Jest to urządzenie o niezwykle szerokim zastosowaniu :
– chirurgia tkanek miękkich, szczególnie w miejscach wymagających dużej precyzji cięcia, miejsca nacinane laserem nie krwawią,
– koagulacji tkanek w obrębie jamy ustnej,
– periodentologia – usuwanie zmian bakteryjnych,
– endodoncja – dezynfekcja kanałów,
– usuwanie opryszczki i aft,
– podcinanie wędzidełka,
– redukcja powstawania blizn.
– implantologia – przygotowanie pola zabiegowego, odsłanianie implantów.

Ogromną zaletą wykorzystania lasera jest:
– zmniejszona inwazyjność leczenia oraz wysoka precyzja wykonanego zabiegu,
– zmniejszone krwawienie,
– minimalizacja obrzęku oraz bólu pooperacyjnego,
– powoduje szybsze gojenie ran oraz redukuje powstawanie blizn.
– w większości przypadków nie ma konieczności szycia pooperacyjnego.

 

Osocze bogatopłytkowe w stomatologii i medycynie estetycznej

Podążając za nowoczesnymi nurtami rozwoju  stomatologii i medycyny estetycznej wdrożyliśmy  nową technologię związaną z wykorzystaniem OSOCZA I FIBRYNY BOGATOPŁYTKOWEJ.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE to koncentrat  własnej krwi pacjenta, który poddana właściwej obróbce ( separacji ) i odpowiednio podany  wywołuje  niezwykle efektywną regenerację naszego organizmu w okolicy podania. Posiada udokumentowane działanie biostymulacyjne tzn. pobudza produkcję kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenie w tkankach, przyśpiesza produkcję nowych naczyń krwionośnych i komórek.

 

Znieczulenie komputerowe – SleeperOne s4

main_sleeperone-retravaille2

Przy pomocy komputerowej kontroli ilości oraz ciśnienia podawanego anestetyku, staramy się zlikwidować przykre dolegliwości na jakie skarżą się pacjenci podczas stosowania znieczulenia.

SleeperOne pozwala na bezpieczne i bezbolesne, a jednocześnie skuteczne przygotowanie pacjenta do zabiegu. Pozwala to ograniczyć stres związany z wizytą u dentysty, który towarzyszy wielu pacjentom.

 

1Gaz rozwesalający

Działanie gazu rozweselającego oparte jest na sedacji wziewnej. Polega to na spowodowaniu całkowitego odprężenia pacjenta. Dzięki użyciu gazu znika stres i poczucie strachu, a pacjent może odczuwać lekkie przytłumienie. To metoda, którą stosujemy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci – szczególnie w przypadku lęku przed wizytą czy w sytuacjach wyjątkowo stresowych.

 

1Stomatologia biomimetyczna

Ta dziedzina stomatologii ma na celu przede wszystkim uzupełnienie wapniu, fosforu i innych minerałów w tkance zęba. Utrata tych substancji jest częstą przypadłością pacjentów, która prowadzi do powstawania próchnicy.

Używając wypełnienia glasjonomerycznego GC EQUIA FORTE dokonujemy leczenia z zastosowaniem tej metody. Dentysta podczas zabiegu korzysta z materiałów biokompatybilnych z tkanką zębową. Są to specjalne substancje które w kontakcie z zębem odbudują jego tkanki. Możliwe jest to poprzez następujący proces mineralizacji.