Nowości w naszej przychodni:

 

 

 

Skaner + tomograf CBCT

ActeonW tym roku zakupiliśmy dwa urządzenia, które znacząco wpłyną na poziom świadczonych usług w naszej przychodni : skaner wewnątrzustny MEDIT i700 oraz tomograf stożkowy CBCT o bardzo niskiej emisji promieniowania rentgenowskiego Acteon X MINDE trium 3D z funkcją TRUE LOW DOWS czyli prawdziwie niska dawka.

Dzięki zakupowi tomografu nasi pacjenci uzyskają dostęp do najnowszych, najdokładniejszych metod diagnostycznych w trakcie jednej wizyty.

Skaner wewnątrzustny z kolei to przejście od stomatologii analogowej do cyfrowej.

To milowy krok w stronę rozwoju protetyki. Eliminujemy stosowanie tradycyjnych wycisków w trakcie planowania prac protetycznych, zastępując je trójwymiarowym cyfrowym obrazem 3D całego uzębienia. Uzyskujemy dzięki temu całkowicie inny poziom precyzji, dopasowania przyszłej pracy.

Użycie skanera znacząco ułatwia odbudowę uzębienia przy jednoczesnym podniesieniu zgryzu.

Stosując skaner otrzymujemy ogromne wsparcie przy planowaniu nakładkowego leczenia ortodontycznego.

Obraz 3D może być oglądany z każdej strony także od strony podniebiennej co znacząco ułatwia diagnostykę.

 

Szablony implantologiczne

MEDIF_MGUIDE_baner_800x200

W naszej przychodni, najczęściej wprowadzamy implanty w szablonie chirurgicznym 3D MGUIDE . Jest to zestaw składający się z odpowiednio umocowanych metalowych prowadnic oraz wierteł jednostkowo przygotowanych dla każdego pacjenta, uwzględniających głębokość na jaką chcemy wprowadzić implant oraz jego grubość.

To najbardziej zaawansowane w branży implantologicznej rozwiązanie do chirurgii sterowanej.

Wydrukowany szablon 3D jest indywidualnie zaprojektowany dla każdego pacjenta w celu osiągnięcia idealnej precyzji wprowadzania implantów w optymalnym położeniu w kości .

Więcej informacji na temat Digital SmartPack , procesu digitalizacji przy wszczepianiu implantów można przeczytać pod następującym adresem : https://www.medif.com/fordentistry/pl/dsp-studio/

 

 

Piezochirurgia

 

thumb_1634_default_product_big

Od niedawna polecamy zabiegi chirurgiczne z wykorzystaniem rewolucyjnej metody zwanej piezochirurgią.  Jest to nowoczesna technologia, której zalety trudno przecenić. W naszej Przychodni zabiegi wykonujemy wykorzystując urządzenie  zwane  Piezotome® .

 

Zastosowanie:  przy ekstrakcji zębów , pozyskiwaniu tkanki kostnej w procesach augmentacyjnych  , przy zabiegach GBTR towarzyszących nowoczesnej implantologii – rozszczepianie wyrostka zębowego, podnoszeniu zatoki wewnętrznej – intralift  i z bocznego dostępu, pobieranie bloczków kostnych i inne

Pozytywne efekty tej technologii to :  szybkie i bezbolesne gojenie,  znacząco zmniejszony  ból oraz zmniejszone krwawienie pooperacyjne ,  minimalizacja powikłań  pozabiegwych.

Niezrównane działanie Piezotome® CUBE w połączeniu z doświadczeniem klinicznym lekarza otwiera drogę dla precyzyjniejszych, szybszych, atraumatycznych i bardziej przewidywalnych zabiegów obejmujących kości, gdzie w jamie ustnej każdy milimetr jest ważny.

Wśród zalet, które należy jeszcze wymienić to nieosiągalna tradycyjnymi metodami precyzja i dokładność cięcia tkanki kostnej.  Metoda minimalnie  inwazyjna, zarówno dla tkanki twardej jak i miękkiej wokół pola zabiegowego. Ma to istotny wpływ na wielkość rany pozabiegowej, mniejszą bolesność, obrzęk  pozabiegowy oraz szybkość gojenia się rany.

 

 

Laser stomatologiczby SIROLaser Blou

SIROLASER_BLUE-1008x1024

SIROLaser Blue jest naszym najnowszym zakupem – laser najnowszej generacji z funkcją ciecia bezdotykowego.

Jest to urządzenie o niezwykle szerokim zastosowaniu :
– chirurgia tkanek miękkich, szczególnie w miejscach wymagających dużej precyzji cięcia, miejsca nacinane laserem nie krwawią,
– koagulacji tkanek w obrębie jamy ustnej,
– periodentologia – usuwanie zmian bakteryjnych,
– endodoncja – dezynfekcja kanałów,
– usuwanie opryszczki i aft,
– podcinanie wędzidełka,
– redukcja powstawania blizn.
– implantologia – przygotowanie pola zabiegowego, odsłanianie implantów.

Ogromną zaletą wykorzystania lasera jest:
– zmniejszona inwazyjność leczenia oraz wysoka precyzja wykonanego zabiegu,
– zmniejszone krwawienie,
– minimalizacja obrzęku oraz bólu pooperacyjnego,
– powoduje szybsze gojenie ran oraz redukuje powstawanie blizn.
– w większości przypadków nie ma konieczności szycia pooperacyjnego.

 

Osocze bogatopłytkowe w stomatologii i medycynie estetycznej

Podążając za nowoczesnymi nurtami rozwoju  stomatologii i medycyny estetycznej wdrożyliśmy  nową technologię związaną z wykorzystaniem OSOCZA I FIBRYNY BOGATOPŁYTKOWEJ.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE to koncentrat  własnej krwi pacjenta, który poddana właściwej obróbce ( separacji ) i odpowiednio podany  wywołuje  niezwykle efektywną regenerację naszego organizmu w okolicy podania. Posiada udokumentowane działanie biostymulacyjne tzn. pobudza produkcję kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenie w tkankach, przyśpiesza produkcję nowych naczyń krwionośnych i komórek.

 

Znieczulenie komputerowe – SleeperOne s4

main_sleeperone-retravaille2

Przy pomocy komputerowej kontroli ilości oraz ciśnienia podawanego anestetyku, staramy się zlikwidować przykre dolegliwości na jakie skarżą się pacjenci podczas stosowania znieczulenia.

SleeperOne pozwala na bezpieczne i bezbolesne, a jednocześnie skuteczne przygotowanie pacjenta do zabiegu. Pozwala to ograniczyć stres związany z wizytą u dentysty, który towarzyszy wielu pacjentom.

 

1Gaz rozwesalający

Działanie gazu rozweselającego oparte jest na sedacji wziewnej. Polega to na spowodowaniu całkowitego odprężenia pacjenta. Dzięki użyciu gazu znika stres i poczucie strachu, a pacjent może odczuwać lekkie przytłumienie. To metoda, którą stosujemy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci – szczególnie w przypadku lęku przed wizytą czy w sytuacjach wyjątkowo stresowych.

 

1Stomatologia biomimetyczna

Ta dziedzina stomatologii ma na celu przede wszystkim uzupełnienie wapniu, fosforu i innych minerałów w tkance zęba. Utrata tych substancji jest częstą przypadłością pacjentów, która prowadzi do powstawania próchnicy.

Używając wypełnienia glasjonomerycznego GC EQUIA FORTE dokonujemy leczenia z zastosowaniem tej metody. Dentysta podczas zabiegu korzysta z materiałów biokompatybilnych z tkanką zębową. Są to specjalne substancje które w kontakcie z zębem odbudują jego tkanki. Możliwe jest to poprzez następujący proces mineralizacji.