Licówki Poznań – Stom-Med

_________________

Marzysz o olśniewającym uśmiechu? Licówki to jedna z bardziej wszechstronnych metod poprawy estetyki uzębienia. Może ona korygować zarówno kolor, jak i kształt zębów, a także ich położenie w łuku, nadając im pożądany wygląd. Jednocześnie licówki są mało inwazyjne, trwałe i bardzo komfortowe w użytkowaniu. Chcesz zrobić licówki w Poznaniu? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kliniki Stom-Med!

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to cienkie (poniżej 1 mm) płatki porcelany nakładane na przednią powierzchnię zębów. Dzięki nim można korygować niewielkie odchylenia od łuku zębów, optycznie je powiększać, korygować ich kształt. Licówki są też znakomitym sposobem na uzyskanie pożądanego koloru zębów. Dlatego kompleksowo poprawiają estetykę uśmiechu i często pozwalają uzyskać iście „hollywoodzki” efekt. W istocie idealne uzębienie gwiazd i osób publicznych często jest zasługą właśnie licówek.W wielu przypadkach licówki porcelanowe mogą stanowić alternatywę dla koron. Wymagają zeszlifowania zewnętrznej powierzchni zębów, ale ubytek tkanki w stosunku do innych metod jest niewielki. Co istotne, licówki porcelanowe są niewrażliwe na przebarwienia, dzięki czemu zachowują swój pierwotny kolor. Odznaczają się także trwałością i wysokim komfortem użytkowania oraz znakomicie odwzorowują naturalny wygląd zębów.
licówka
zespół stom-med od dołu

Stom-Med – bezpieczeństwo i komfort

Szukasz miejsca wykonującego licówki w Poznaniu? Stom-Med to klinika, która oferuje kompleksową opiekę i szeroki zakres zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wykonujemy licówki, korony, wybielanie zębów i inne procedury, które pomogą Ci lepiej czuć się ze swoim uśmiechem. Skupiamy specjalistów z pasją, którzy pomagają pacjentom pożegnać wstyd związany z estetyką uzębienia. Na co dzień kierujemy się także życzliwością i empatią, aby każdy czuł się u nas komfortowo.Licówki w Poznaniu wykonujemy z użyciem najlepszych materiałów i nowoczesnych metod. Zadbamy o Twój komfort oraz bezpieczeństwo, a także efekt, którego oczekujesz. Zabiegi są wykonywane w komfortowych warunkach, bez pośpiechu, w spokojnej atmosferze. Dbamy też o to, aby wyeliminować ból i wszelki dyskomfort!

Licówki – komu polecamy?

Licówki stanowią wszechstronny sposób na korektę uzębienia. W naszej klinice w Poznaniu sugerujemy ten zabieg przede wszystkim pacjentom, którzy:

 • chcą mieć białe zęby i nie martwić się o ich przebarwienia,
 • nie są zadowoleni z kształtu swoich zębów,
 • chcą zlikwidować szpary między zębami,
 • mają ukruszone lub ułamane zęby,
 • mają rozmaite wady powierzchni zębów, które chcą zamaskować,
 • chcą usunąć nieestetyczne wypełnienia od licowej strony zębów.

Zastanawiasz się, czy licówki są dla Ciebie? Dentyści przyjmujący w naszej klinice w Poznaniu chętnie przeprowadzą konsultację i zaproponują Ci optymalną metodę korekty uzębienia.

licówki

Dlaczego warto?

Licówki mogą być świetnym sposobem na uzyskanie uśmiechu, o jakim marzysz od dawna. Dzięki temu, że korygują zarówno kolor, jak i kształt, dają bardzo szerokie możliwości. Dużym atutem zabiegu jest też trwałość – prawidłowo wykonane licówki nie odpadają i nie sprawiają żadnych problemów przez długie lata. Są też komfortowe w użytkowaniu i nie zmieniają swojego koloru nawet pod wpływem substancji powodujących przebarwienia na naturalnych zębach. Licówki są też stosunkowo mało inwazyjne – przed ich założeniem należy jedynie zeszlifować niewielką ilość materiału z naturalnych zębów pacjenta.

proces nakładania licówek

Jak wygląda zabieg?

Jeżeli pacjent ma zdrowe uzębienie, proces zakładania licówek nie jest bardzo długi. Sprowadza się do:

 • badania zgryzu (często wraz ze zdjęciem panoramicznym) i wykonania tzw. wycisku;
 • stworzenia modelu przyszłego uzębienia przez specjalistę, a następnie wstępnych licówek dobranych do uzębienia pacjenta i oczekiwanego efektu;
 • oszlifowania powierzchni naturalnych zębów pacjenta w znieczuleniu miejscowym i założenia licówek tymczasowych;
 • wykonania docelowych licówek przez protetyka;
 • przymierzenia docelowych licówek a następnie ich założenia i zamocowania na zębach z użyciem specjalnego cementu.

Proces wykonywania licówek w klinice Stom-Med w Poznaniu zwykle sprowadza się do dwóch wizyt (chyba że uzębienie wymaga wcześniejszego leczenia).

Przeciwwskazania

Licówki mają szerokie zastosowanie, ale nie u każdego można je zastosować. Przeciwwskazaniami do zastosowania tego zabiegu są:

 • próchnica i inne choroby zębów lub dziąseł (po ich wyleczeniu można przejść do zakładania licówek);
 • zbyt duże ubytki lub znaczne zniekształcenia zębów;
 • bruksizm;
 • niektóre zaburzenia okluzyjne;
 • niewłaściwa higiena jamy ustnej;
 • martwy ząb;
 • duże wady zgryzu.

 

doradztwo

Przed założeniem licówek zaleca się także usunięcie kamienia nazębnego oraz wybielenie naturalnych zębów pacjenta. Dzięki temu będzie możliwe uzyskanie jeszcze bardziej estetycznego efektu. O możliwości założenia licówek w naszej klinice w Poznaniu każdorazowo decyduje lekarz stomatolog.

licówki

Jak dbać o licówki po zabiegu?

Licówki nie wymagają szczególnego traktowania, ale należy o nie dbać tak samo, jak o swoje naturalne zęby. Oznacza to m.in. konieczność szczotkowania pastą z fluorem przynajmniej dwa razy dziennie lub najlepiej po każdym posiłku. Wskazane jest też regularne stosowanie nici dentystycznej w celu usunięcia resztek pokarmów z przestrzeni międzyzębowych.

Ponadto zaleca się regularne kontrole i profesjonalne czyszczenie zębów u stomatologa (dwa razy do roku).

Licówki porcelanowe są odporne na przebarwienia, dlatego nie ma potrzeby unikania produktów żywnościowych takich jak kawa, herbata, czerwone wino, czerwone owoce itp. Warto natomiast pamiętać o unikaniu nadmiernego obciążania mechanicznego licówek.

Czynności takie jak otwieranie butelek zębami czy gryzienie twardych przedmiotów (np. długopisu) mogą prowadzić do uszkodzenia licówek.

Zapraszamy na inne zabiegi!

Marzysz o poprawie estetyki swojego uśmiechu? Stom-Med w Poznaniu oferuje szeroki zakres zabiegów, które pomogą Ci uzyskać upragniony efekt. Jeżeli Twoim kompleksem jest głównie kolor zębów, być może zainteresują Cię nasze zaawansowane metody wybielania, które pozwalają na ich wyraźne rozjaśnienie w trakcie zaledwie jednej wizyty. W przypadku większych ubytków, także na pojedynczych zębach, dobrym rozwiązaniem mogą być natomiast korony porcelanowe. Pozwalają one na rekonstrukcję naturalnych zębów pacjenta, zapewniając przy tym bardzo naturalny efekt. Przeprowadzamy też kompleksowe leczenie i wszystkie inne zabiegi pozwalające przygotować zęby na założenie licówek.

Chcesz popracować nad wyglądem swoich zębów? Zależy Ci na doświadczeniu stomatologa, komforcie oraz życzliwej atmosferze w gabinecie? Być może zainteresuje Cię oferta Stom-Med w Poznaniu. Wizytę możesz zarezerwować telefonicznie lub przez naszą stronę internetową.