Podążając za nowoczesnymi nurtami rozwoju stomatologii wdrożyliśmy nową technologię związaną z wykorzystaniem OSOCZA I FIBRYNY BOGATOPŁYTKOWEJ.
Osocze bogatopłytkowe to koncentrat własnej krwi pacjenta, który poddany właściwej obróbce ( separacji ) i odpowiednio podany wywołuje niezwykle efektywną regenerację naszego organizmu w okolicy podania. Posiada udokumentowane działanie biostymulacyjne tzn. pobudza produkcję kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenie w tkankach, przyśpiesza produkcję nowych naczyń krwionośnych i komórek.
Osocze bogatopłytkowe w stomatologii
W stomatologii stosujemy fibrynę bogatopłytkową I-PRF w postaci płynu lub A-PRF w postaci stałej tzw. membran, matryc, korków lub rozdrobnionej struktury. Celem jest przyspieszanie gojenia się ran i struktur tkankowych w trudnych anatomicznie rejonach jamy ustnej. Koncentrat z krwi własnej zawiera elementarne białkowe stymulatory wzrostu.
Dodatkowo obydwie frakcje I-PRF oraz A-PRF wykorzystywane są podczas zabiegu wzbogacania przeszczepów kostnych, w celu nasilenia osteogenezy (procesów kościotwórczych) i nasilenia regeneracji tkanek miękkich, np. dziąseł lub uszkodzonej błony śluzowej jamy ustnej.
Chirurgia stomatologiczna oraz implantologia
- do wypełniania ubytków kostnych oraz zębodołów poekstrakcyjnych, dotyczy to w szczególności zabiegów usunięcia zatrzymanych trzonowców. Za pomocą uformowanej membrany możemy skutecznie zaszyć ranę po ekstrakcji BEZ NACIĄGANIA BRZEGÓW ŚLUZÓWKI ZĘBODOŁU
- w augmentacji kości często jako przygotowanie do leczenia implantologicznego
- do sterowanej regeneracji kości
- podniesienie dna zatoki szczękowej
- bezpośrednio w trakcie wprowadzanie implantów do kości
Periodontologia:
- alternatywa dla przyczepów łącznotkankowych
- w leczeniu ubytków kostnych i recesji dziąsłowych
- w leczeniu zmian przywierzchołkowych w zapaleniu ozębnej
- w leczeniu paradontozy i zapaleniach dziąseł
Endodoncja:
- po wyłuszczeniu dużych zmian okołowierzchołkowych
- zamknięcie wierzchołka korzenia w czasie apeksyfikacji
- jako pokrycie w przypadku zamknięcia perforacji komory miazgi
Więcej informacji na ulotce, która zamieszczona jest poniżej.