Wybielanie zębów w Stom-Med – Poznań i okolice

_________________

Wstydzisz się swoich zębów ze względu na znajdujące się na nich przebarwienia? Marzysz o olśniewającym uśmiechu? Nie warto tracić czasu i pieniędzy na półśrodki. Zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym to najlepszy sposób na ich rozjaśnienie. Stom-Med Poznań przeprowadza nowoczesne zabiegi wybielania zębów, które pomogą Ci poczuć się lepiej we własnej skórze.Biały uśmiech to marzenie wielu osób, ale jego zrealizowanie bez profesjonalnych metod często jest niemożliwe. Nawet największa dbałość o codzienną higienę nie pozwoli Ci pozbyć się przebarwień (choć może spowolnić proces ich powstawania). Tymczasem profesjonalne wybielanie w gabinecie może sprawić, że upragniony efekt uzyskasz nawet w czasie jednej wizyty! Dzięki nowoczesnym metodom zabieg jest szybki, a rezultaty wyraźne. Przeprowadzenie go pod okiem stomatologa zapewnia natomiast bezpieczeństwo Twoim zębom i dziąsłom. Chcesz skorzystać z wybielania zębów w Poznaniu? Sprawdź naszą ofertę!

Śnieżnobiały uśmiech gwarantowany

Szukasz skutecznego wybielania zębów w Poznaniu? Kliniki stomatologicznej, w której poczujesz się dobrze? Zapraszamy do Stom-Med! Nasz zespół tworzą specjaliści z dużym doświadczeniem, pasją i empatią. Dbamy o to, aby pacjenci wychodzili z naszych gabinetów uśmiechnięci – dumni ze swoich zębów, ale także szczęśliwi i spokojni ze względu na życzliwą atmosferę.

W Stom-Med Poznań stosujemy dwa typy metod wybielania zębów:

 • zabieg w gabinecie,
 • metoda nakładkowa.

 

zespół stom-med od dołu
Oferujemy wybielanie zębów przy użyciu nowoczesnych preparatów i narzędzi. Przeprowadzamy zabiegi dopasowane do potrzeb pacjenta w celu zapewnienia najlepszych możliwych rezultatów. Dbamy o estetykę, ale również o Twój komfort i bezpieczeństwo – wybielanie nie powinno bowiem naruszać struktury zębów i szkodzić ich zdrowiu.
wybielanie u dentysty

Wybielanie zębów u dentysty – dlaczego warto?

Jeśli marzy Ci się śnieżnobiały uśmiech, wybielanie zębów u dentysty to najlepsze rozwiązanie. Zabieg w gabinecie zapewnia:

 

 • profesjonalne podejście – w tym m.in. uważny dobór metody wybielania zębów;
 • najlepsze rezultaty – profesjonalne metody wybielania są po prostu skuteczniejsze od metod domowych;
 • bezpieczeństwo – ostrożne działanie (w tym zwracanie uwagi na przeciwwskazania do zabiegu), które pomoże zapobiec uszkodzeniu Twojego szkliwa czy dziąseł lub innym problemom mogącym wystąpić przy nieumiejętnym wybielaniu;
 • kompleksowe podejście – stomatolog sprawdzi, czy Twoje zęby kwalifikują się do zabiegu wybielania (czy np. wcześniej nie trzeba wyleczyć próchnicy lub usunąć kamienia);
 • rzetelna informacja – niektórych zębów nie da się wybielić tak, aby efekt był dla pacjenta satysfakcjonujący (np. ze względu na czynniki genetyczne); stomatolog może to ocenić i dzięki temu oszczędzić Ci rozczarowań.

Niezależnie od tego, czy najbardziej zależy Ci na spektakularnych efektach, czy też boisz się niechcianych skutków ubocznych, profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest najlepszym pomysłem. Dentysta zadba o każdy aspekt zabiegu, w tym w szczególności o Twój komfort i bezpieczeństwo.

Jak wygląda proces wybielania zębów?

Jak wygląda wybielanie zębów u stomatologa? Zabieg w gabinecie składa się z kilku etapów, które mają zapewnić Ci bezpieczeństwo oraz najlepsze możliwe efekty. Są to:

 • wywiad – niezbędny, aby sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów;
 • dobór metod – w zależności od wielu indywidualnych czynników dobierana jest optymalna metoda wybielania zębów;
 • odpowiednie przygotowanie do zabiegu – np. poprzez zabiegi skalingu lub piaskowania, które pozwalają usunąć osad nazębny i kamień, a tym samym zadbać o równomierne rezultaty wybielania;
przed i po wybielaniu
 • przeprowadzenie zabiegu – realizacja wybranej metody wybielania pod czujnym okiem stomatologa lub też dokładny instruktaż co do przeprowadzenia go w domu (w przypadku zastosowania metody nakładkowej);
 • porady dotyczące utrzymania efektów – stomatolog udziela wskazówek, jak podtrzymać efekt zabiegu, aby Twoje zęby zachwycały bielą przez kolejne lata.

Najczęściej wybielanie zębów jest realizowane podczas jednej wizyty, choć w niektórych przypadkach mogą być potrzebne dwa zabiegi. Podczas wywiadu i konsultacji stomatolog poinformuje Cię o dokładnym przebiegu procedury. Mieszkasz w Poznaniu lub okolicach? Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wizytę.

nakładki

Inne metody wybielania zębów

W klinice Stom-Med w Poznaniu przeprowadzamy zabiegi wybielania zębów za pomocą specjalnego żelu aktywowanego chemicznie lub za pomocą światła UV – np. metodą Opalescence Extra Boost. Stomatologiczne żele wybielające charakteryzują się dużą skutecznością oraz bezpieczeństwem dla szkliwa. To jednak nie jedyna metoda wybielania zębów. W gabinetach stomatologicznych stosuje się także następujące zabiegi:

 • usuwanie kamienia nazębnego – eliminacja osadu w postaci zmineralizowanej płytki nazębnej, często połączona z lakierowaniem zębów, może zapewnić pewien efekt wybielenia;
 • licówki – specjalne kompozytowe lub porcelanowe nakładki na zęby, które pozwalają skorygować ich kolor, ale także kształt.

Ponadto możliwe jest wybielanie zębów domowymi sposobami, takimi jak:

 • stosowanie past wybielających – są one wygodne w użytku i tanie, ale dają jedynie delikatny efekt wybielania, a ponadto mogą ścierać szkliwo zębów;
 • stosowanie metod naturalnych (np. szczotkowania sodą oczyszczoną czy węglem aktywnym lub płukania olejem) – niestety wiele z nich może być wręcz niebezpiecznych, a ich skuteczność w zakresie wybielania jest wątpliwa;
 • stosowanie pasków wybielających – specjalne paski naklejane na zęby stosowane przez kilka lub kilkanaście dni pozwalają rozjaśnić zęby, chociaż ich skuteczność w zakresie wybielania jest różna;
 • stosowanie domowych systemów nakładkowych – dają one zbliżone rezultaty jak paski; ich skuteczność w zakresie wybielania jest różna, a efekt może nie utrzymywać się zbyt długo.

Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby wybielanie dawało widoczny efekt, a zęby pozostawały jasne i lśniące przez długi czas, najlepszym rozwiązaniem będzie zabieg w gabinecie.

przed i po wybielaniu

Przeciwwskazania

Wybielanie zębów jest prostym zabiegiem, ale istnieją pewne okoliczności, w których nie powinno się go przeprowadzać. Przeciwwskazania dotyczą zarówno metod stosowanych w gabinecie, jak i domowych sposobów. Wybielania zębów nie powinno się przeprowadzać, jeśli u pacjenta występują:

 • próchnica, nieleczone ubytki, ogólny zły stan jamy ustnej;
 • choroby przyzębia: odsłonięte szyjki zębowe, paradontoza;
 • zaawansowany bruksizm prowadzący do degradacji szkliwa;
 • wysoka nadwrażliwość zębów o nieustalonej przyczynie;
 • choroby takie jak: nowotwory, cukrzyca, epilepsja, choroba Parkinsona;
 • alergie na którykolwiek ze składników preparatów używanych do wybielania;
 • ciąża.

Należy również mieć na uwadze, że martwe zęby z reguły nie są podatne na wybielanie. Może to więc prowadzić do powstawania nierówności w kolorze płytki po zabiegu. Aby było możliwe wybielenie zębów martwych, zazwyczaj trzeba stosować specjalne metody i procedury – różne od tych używanych przy zabiegu wybielania zębów z żywą miazgą. Zastanawiasz się, czy u Ciebie można przeprowadzić zabieg wybielania zębów? Możesz rozwiać wszelkie swoje wątpliwości podczas konsultacji w naszej klinice w Poznaniu!

uśmiech

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt zabiegu wybielania zębów jest widoczny od razu. Jego trwałość zależy jednak od kilku czynników. Są to przede wszystkim:

 • zastosowana metoda – wybielanie zębów w gabinecie charakteryzuje się większą trwałością niż domowe zabiegi;
 • biała dieta bezpośrednio po zabiegu – po wybielaniu zębów należy unikać spożywania produktów barwiących szkliwo przez okres od kilku do kilkunastu dni;
 • styl życia pacjenta – wskazane jest również unikanie silnie barwiących produktów (takich jak kawa, herbata, czerwone wino, papierosy, czerwone owoce) w późniejszym czasie oraz odpowiednie nawyki i produkty używane w codziennej higienie.

Ponadto wpływ na kolor zębów po zabiegu mogą mieć np. czynniki genetyczne. Efekt wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym zwykle utrzymuje się ok. 2-3 lata, natomiast należy pamiętać, że jest to kwestia indywidualna.

Zapraszamy na inne zabiegi!

Wybielanie zębów w Poznaniu to nie jedyny zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, jaki przeprowadzamy. Chcesz zyskać promienny, równy, biały uśmiech na stałe? Być może zainteresujesz się założeniem licówek – to cienkie płatki porcelany lub materiału kompozytowego nakładane na przednią powierzchnię zęba. Wykonujemy też korony pozwalające odtworzyć naturalny wygląd zębów zniszczonych, przebarwionych, osłabionych, osadzonych poza łukiem itp.

W Stom-Med w Poznaniu kompleksowo zadbamy o zdrowie i wygląd Twojego uśmiechu. Swoją wizytę możesz zarezerwować telefonicznie lub online.