U dentysty nie musi boleć :-)

Stomatologia estetyczna

POWRÓT

Wśród Polaków, w tym również mieszkańców Poznania stomatologia estetyczna cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego w STOM-MED świadczymy szereg usług związanych z korektą wad zgryzu, odbudową ubytków czy ogólną poprawą wyglądu uzębienia. W gabinecie możesz umówić się na zabiegi, dzięki którym Twój uśmiech zmieni się natychmiastowo, np. wybielanie zębów czy zakładanie porcelanowych licówek.

Korona porcelanowa:

Jest to „czapeczka” pokryta porcelaną nakładana na ząb po jego uprzednim opracowaniu. Istnieje wiele typów oraz przyczyn, dla których zakładamy korony. Często jest to ząb po leczeniu kanałowym. Korona porcelanowa jest idealnie wkomponowana w pozostałe zęby, zarówno kształtem jak i kolorem.Przywraca zębom nie tylko ich naturalny, zdrowy wygląd ale daje również poczucie posiadania własnych zdrowych zębów.

Wybielanie zębów:

obrazek1Stosujemy indywidualne wybielanie zębów żelem wybielającym np. Opalescence Extra Boost. Wybielamy w zależności od warunków na jednaj lub dwóch wizytach w gabinecie lub też po dokładnym instruktażu metodą nakładkową przez pacjenta w domu.
Proponowane przez nas rozwiązania przywracają naturalny uśmiech.

Odbudowy kompozytowe:

Niekiedy wymagana jest szybka korekta kształtu własnego zęba – jedną z najtańszych metod jest użycie kompozytu – praca natychmiastowa i jednowizytowa. Prace tego typu mogą być jednak nietrwałe. Metoda ta nie jest bezpieczna dla dziąseł. Odręczna odbudowa jest mniej estetyczna od wyrobów laboratoryjnych. Po pewnym czasie widoczna jest linia styku kompozytu i zęba.

Licówki porcelanowe:

Zakładanie licówek to jedna z metod poprawy estetyki uśmiechu.obrazek2Jest to bardzo trwała, mało inwazyjna metoda korekty kształtu i koloru zębów przednich.

Polega na zakładaniu cienkich płatków porcelany na zeszlifowane przednie powierzchnie zębów uzyskując piękny efekt „nowych zębów„.