Stomatologia Estetyczna

Współcześnie stomatologia estetyczna cieszy się coraz większą popularnością. Wszyscy chcemy mieć piękne, zdrowe, równe i lśniąco białe zęby do końca życia. Dlatego w STOM-MED świadczymy szereg usług związanych z korektą wad zgryzu, odbudową, korektą kształtu czy ogólną poprawą wyglądu i higieny uzębienia.
Oczekiwane efekty uzyskujemy stosując najnowocześniejsze metody leczenia obejmujące protetykę, implantologię, podnoszenie zgryzu, zakładanie licówek porcelanowych, zabiegi wybielania oraz systematycznej higienizacji jamy ustnej.
Stomatologia estetyczne jest więc dziedziną interdyscyplinarną , w której lekarz oceniając stan uzębienia pacjenta proponuje właściwe dla danej sytuacji metody leczenia, a ponieważ nasza przychodnia posiada w swej ofercie pełen zakres usług stomatologicznych potrafimy zaradzić wszystkim nawet najbardziej skomplikowanym przypadkom.
Stomatologia estetyczna umożliwia pacjentom uzyskać oczekiwany kształt, a także kolor zębów.

Korony zębowe

Jest to „osłona zęba” pokryta warstwą porcelany nakładaną na ząb po jego uprzednim opracowaniu.

Możliwie jak jaj najdokładniej odwzorowuje ona pierwotny, zdrowy wygląd leczonego zęba.

Przyczyn, dla których zakładamy korony jest wiele. Może to być ząb po leczeniu kanałowym, ząb bardzo zniszczony często przebarwiony, osłabiony czyli zagrożony odłamywaniem, ząb mocno osadzony poza łukiem lub bardzo mały zdecydowanie odróżniający się od pozostałych.

Korona porcelanowa jest idealnie wkomponowana w pozostałe zęby, zarówno kształtem jak i kolorem. Przywraca zębom nie tylko ich naturalny, zdrowy wygląd dając jednocześnie poczucie posiadania własnych zdrowych zębów ale również przywraca ich podstawową funkcjonalność jaką jest właściwe gryzienie pokarmów.

Współcześnie jak w każdej dziedzinie i tutaj mamy kilka możliwych rozwiązań dających różny efekt estetyczny i w znacząco różnej cenie.

Korony porcelanowe na podbudowie metalowej

Z medycznego punktu widzenia rozwiązanie dopuszczalne. Estetyka takiego rozwiązania jest jednak najmniejsza ze względu na ciemny kolor metalu stanowiącego podbudowę do pokrycia porcelaną. Korony zalecane raczej dla zębów tylnych, mniej widocznych. Po pewnym czasie podbudowa metalowa może być widoczna tuż nad dziąsłem. Efekt ten jest całkowicie nieprzewidywalny, niezależny od właściwego założenia korony.

Korony porcelanowe na podbudowie ceramicznej

Rozwiązanie bardziej estetyczne. Szkielet korony stanowi tlenek cyrkonu. Materiał bardzo twardy, biały. Pokryty porcelaną w kolorze pozostałych zębów, odpowiednio ukształtowany do złudzenia przypomina naturalne zęby pacjenta. Mogą być zastosowane w całym łuku.

Korony pełnoceramiczne – cyrkonowe – wykonane w cyfrowej technologii CAD-CAM

Korony pełnoceramiczne to rozwiązanie dla najbardziej wymagających pacjentów.

Wykonane w całości z tlenku cyrkonu zwanego często ze względu na swoje właściwości wizualno, użytkowo, wytrzymałościowe białym złotem.

Wycinane są z jednorodnej kostki cyrkonu przy zastosowaniu projektowania komputerowego. Zanim więc ząb nasz powstanie jest on przygotowany przy użyciu specjalistycznego oprogramowania dającego możliwość wizualizacji w dużych powiększeniach na stworzonym obrazie 3D.

W efekcie charakteryzują się one bardzo wysoką estetyką, najbardziej zbliżoną do naturalnego zęba, idealnym dopracowaniem kształtu oraz doskonałym przyleganiem na odcinkach stycznych z zębami sąsiadującymi.

Korona zębowa w zależności od indywidualnych warunków, sposobu użytkowania oraz stosowanej higieny to rozwiązanie na kilka do kilkunastu lat. Warto więc pomyśleć o najlepszych rozwiązaniach.

Podobnie jak w przypadku licówek przed założeniem korony warto zastanowić się nad wcześniejszą higienizacją i wybielaniem. Z pewnością efekt takiej pracy będzie zdecydowanie lepszy.

Wybielanie zębów

Stosujemy indywidualne wybielanie zębów żelem wybielającym np. Opalescence Extra Boost. Wybielamy w zależności od warunków na jednaj lub dwóch wizytach w gabinecie lub też po dokładnym instruktażu metodą nakładkową przez pacjenta w domu.
Proponowane przez nas rozwiązania przywracają naturalny uśmiech.

Dowiedz się więcej

Odbudowy kompozytowe – bonding

Nowe zęby na jednej wizycie.

Bonding to zakładanie licówek kompozytowych. Jest to proces stosowany w stomatologii estetycznej, który umożliwia poprawę wyglądu zębów poprzez naniesienie na zniszczone, przebarwione zęby cienkich warstw żywic kompozytowych, podobnych do tych stosowanych przy wypełnieniach ubytków.

Bonding w stomatologii ma wiele istotnych zalet, które sprawiają, że jest popularną opcją, zwłaszcza w zakresie poprawy estetyki ale i wzmocnienia zębów. Oto kilka głównych zalet tej procedury:

   

   1. Estetyka: Bonding pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego wyglądu zębów. Kompozyty dentystyczne, używane w procesie bondingu, są dostępne w różnych kolorach, co pozwala na idealne dopasowanie do naturalnej barwy zębów pacjenta. Kompozyt jest wielokrotnie i różnymi sposobami polerowany -ta procedura pozwala na doskonały wygląd licówek nie tylko  w dniu oddania pracy ,ale jest też powtarzana na wizytach tzw liftingu wypełnień.

    

    • Szybkość i skuteczność: Procedura bondingu jest stosunkowo szybka i może być wykonana na jednej wizycie. Jest to przydatne dla pacjentów, którzy chcą poprawić wygląd swoich zębów w krótkim czasie.

    • Mniej inwazyjna niż licówki porcelanowe, ich założenie bowiem najczęściej nie wymaga ingerencji w tkankę zębową.

    • Korekta mniejszych niedoskonałości: Bonding jest skuteczny w korekcie mniejszych wad, takich jak niewielkie ubytki, nierówności, przerwy między zębami czy plamy na powierzchni zębów.

    • Korekta kształtu zębów. W trakcie jednej wizyty nasze zęby mogą zyskać piękny kształt.

    • Cena – jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze od nałożenia licówek porcelanowych.

     

     • Bezbolesność: W większości przypadków bonding nie wymaga zastosowania znieczulenia, 

    Bardzo ważnym tematem jest z pewnością trwałość tego rozwiązania. Przyjmuje się że licówki kompozytowe powinny zachować swój wygląd przez okres około 5 lat.

    W dużym stopniu zależy to od od jakości użytych materiałów, doświadczenia i umiejętności lekarza, systematycznych wizyt kontrolnych oraz właściwej higieny jamy ustnej,  

    Na szczęście zabieg ten można powtarzać, uzyskując piękny uśmiech na kolejne lata. 

     

     

    Bez nazwy-1.tif

    Licówki porcelanowe

    Zakładanie licówek to jedna z metod poprawy estetyki uśmiechu. Jest to bardzo trwała, mało inwazyjna metoda korekty kształtu i koloru zębów przednich. Ich założenie stanowi doskonałą

     alternatywę w stosunku do koron.Polega na przyklejeniu cienkich płatków porcelany o grubości nie większej niż 1 mm na przednią powierzchnię zęba. Choć czynność ta wymaga wcześniejszego zeszlifowania tej powierzchni to jednak ubytek tkanki zewnętrznej w stosunku do innych metod jest bardzo niewielki.

    Dzięki zastosowaniu licówek możemy korygować kształt zęba jego wielkość oraz położenie w łuku– ząb zbyt mały, o stożkowym kształcie , niewielki odchylenie od łuku.
    Są też doskonałym rozwiązaniem dla zębów przebarwionych.

    Licówki dobrze założone są rozwiązaniem trwałym, stabilnym kolorystycznie, niewrażliwym na przebarwienia. Ich użytkowanie więc jest bardzo komfortowe.

    Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest całkowite wyleczenie próchnicy.
    Zalecamy również usunięcie kamienia nazębnego oraz wybielenie pozostałych zębów. Dzięki tym zabiegom całość łubu uzyska , nowy piękny, jaśniejszy wygląd.

    Możliwość zastosowania licówek każdorazowo ocenia lekarz. Ich założenie bowiem nie jest możliwe w każdej sytuacji. Przykładowe przeciwwskazania to – ząb martwy, zbyt mały dając za małą powierzchnię styku, bruksizm, wady zgryzu dające zbyt wielkie obciążanie dla licówki i mogące być w przyszłości powodem częstego jej odklejania.

    Dowiedz się więcej